W celu zapewnienia bezpieczeństwa pieniędzy naszych Klientów, w Serwisie kantor.pl wdrożono rozwiązania, dzięki którym transakcje realizowane przez Internet są bezpieczne.

Serwis kantor.pl zapewnia swoim klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa transakcji i bardzo korzystne kursy walut.

1. Przesyłanie danych pomiędzy Serwisem kantor.pl a komputerem Użytkownika jest realizowane z wykorzystaniem bezpiecznego protokołu komunikacyjnego Secure Socket Layer (SSL). Połączenie w ramach logowania do Panelu Transakcyjnego jest szyfrowane przy użyciu symetrycznych kluczy o długości 256 bitów gwarantujących poufność przesyłanych danych. Długość klucza szyfrowania wynosi 2048 bit, co jest istotne dla bezpieczeństwa, ponieważ im klucze są dłuższe i im więcej mają bitów, tym informacje są lepiej chronione.
2. Kantor.pl wykorzystuje certyfikat wystawiony przez globalnie zaufane centrum certyfikacji, Autoryzowany Gold Partner RapidSSL, GeoTrust, Thawte, Symantec i Comodo.
3. Kantor.pl posiada certyfikat True BusinessID with EV (Extended Validation), gwarantujący najwyższy poziom ochrony i bezpieczeństwa. Certyfikat EV oznacza, że Serwis kantor.pl został poddany rozszerzonej procedurze weryfikacji. Certyfikat jest wystawiony dla witryny panel.kantor.pl, tj. części transakcyjnej Serwisu. Aby sprawdzić autentyczność certyfikatu, po przejściu do strony logowania, rejestracji lub na stronach Panelu Transakcyjnego, należy sprawdzić czy pasek adresu jest w kolorze zielonym oraz kliknąć kłódkę w pasku adresu i odczytać czy certyfikat jest aktualny i został wystawiony dla firmy SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
4. Hasła dostępowe do kantoru internetowego Kantor.pl są przechowywane w zaszyfrowanej postaci, co oznacza, że nikt, nawet administrator systemu, nie posiada dostępu do jawnej postaci haseł.
5. Jednym z elementów procesu uwierzytelnienia oraz modyfikacji danych Użytkownika jest zastosowanie hasła maskowanego dla numeru telefonu komórkowego, co dodatkowo podnosi bezpieczeństwo korzystania z Serwisu Kantor.pl. Taki system zabezpieczenia jest stosowany przez wiele banków.
6. Wprowadzony mechanizm oceny siły hasła ułatwia zastosowanie odpowiednio bezpiecznego ciągu znaków.
7. Każdy Użytkownik musi potwierdzić zmianę hasła i zmianę danych kontaktowych bądź dodanie lub usunięcie numeru rachunku bankowego w Panelu Transakcyjnym poprzez wpisanie unikalnego kodu jednorazowego przesłanego przez kantor.pl na podany w formularzu rejestracyjnym adres email Klienta. Kantor.pl nie wysyła na adres email prośby o podanie jakichkolwiek danych poufnych, szczególnie hasła dostępu do konta.
8. Dla zapewnienia bezpieczeństwa Użytkowników, pięciokrotna nieudana próba logowania powoduje zablokowanie dostępu do Panelu Transakcyjnego. W celu odblokowania konta należy zresetować hasło. Sugerujemy okresową zmianę hasła dostępowego do Serwisu kantor.pl.
9. Użytkownicy Panelu Transakcyjnego mają dostęp do historii zdarzeń, w tym także historii logowań do Serwisu ze wskazaniem m.in. adresu IP, z którego odbywało się logowanie.
10. W Panelu Transakcyjnym Serwisu kantor.pl zastosowano zegar aktywności sesji umieszczony w prawym górnym rogu, pozwalający kontrolować czas pozostały do końca aktywności sesji i automatycznego wylogowania Użytkownika z Serwisu kantor.pl.